Naše století

Naše století

Stejně jako se mozaika skládá z jednotlivých dílků, dům z cihel, maratón z kroků nebo řeka z potůčků, i na život a prostředí ve kterém žijeme nelze pohlížet rozdílně. To, jak život a své okolí vnímáme teď, je také výsledkem spojení mnoha malých či větších nenahraditelných dílků a bez každého jednoho z nich by celkový obraz vypadal jinak.

Projekt „Naše století“ vznikl s velkou pokorou a respektem k historii, naší krásné zemi a lidem, kteří v ní žijí. Cílem je připomenout zdánlivě bezvýznamné události, které jsou však tak důležité pro utvoření celkového obrázku, na který jsme zvyklí.

V rámci vytvoření „Naší“ mozaiky jsme jako dílky použili jednotlivé roky a naši odborníci a umělci je ztvárnili tak, aby co nejvíce vystihovaly a připomněly daný okamžik. Pro každý rok z prozatím stočtyřleté historie budeme postupně vydávat dvě plakety.

cílem projektu je však připomenout jednotlivé roky, stejně jako každý jeden dílek mozaiky. I vy přece oslavujete výročí Vašeho narození, stejně jako Vaše rodiče nebo děti. V životě každého z nás jsou další události jako třeba maturita, promoce, svatba nebo narození dítěte. Zavzpomínejte a připomeňte si s námi ten důležitý rok.

Není i Váš život mozaikou?

Mapa století

1966 Praha-Prčice

Stříbrná plaketa připomínající rok 1966 a první pochod Praha-Prčice

1969 Záhada hlavolamu

Stříbrná plaketa připomínající rok 1966 a odvysílání prvního dílu seriálu Záhada hlavolamu

1973 Ještěd

Stříbrná plaketa připomínající rok 1973 a otevření vysílače na Ještědu

1974-Velká pardubická

Stříbrná plaketa připomínající rok 1974 a 100 let výročí první Velké pardubické

1994 - Škoda Favorit

Stříbrná plaketa připomínající rok 1994 a vyrobenou miliontou Škodu Favorit

1995 Kutná Hora

Stříbrná plaketa připomínající rok 1995 a zařazení Kutné hory na seznam kulturních památek UNESCO